Kim jesteśmy i co robimy?


Jesteśmy grupą specjalistów, którzy tworzą na rynku fizjoterapeutycznym miejsce dostosowane do potrzeb pacjenta z dolegliwościami ortopedycznymi, kobiet w ciąży i po ciąży, jak i dla najmniejszych pacjentów, którzy potrzebują naszej pomocy.

Naszym głównym celem jest pomoc pacjentowi. Pracujemy w zespole multidyscyplinarnym. Mamy za sobą doświadczonych lekarzy specjalistów, trenerów medycznych, dietetyków, którzy wspierają nas swoją wiedzą.

Atmosferę, która staramy się stworzyć w naszej poradni zawsze oparta jest na profesjonalnych relacjach. Jednak pamiętamy, że domowa atmosfera i szczera rozmowa są niezastąpionymi środkami w zrozumieniu dysfunkcji i dojściu do zdrowia.

Fizjoterapia ortopedyczna

Fizjoterapia ortopedyczna polega na kompleksowym podejściu do tematyki dolegliwości bólowych i dysfunkcji stawów, ścięgien i mięśni wynikających zarówno z przeciążeń jak i urazów. Nasza praca skupia się także na pracy z pacjentami po operacjach ortopedycznych.

Fizjoterapia sportowa

Fizjoterapia sportowa to szczególna działka fizjoterapii ortopedycznej, która skupia się na charakterystycznych dolegliwościach lub urazach występujących podczas uprawiania sportu. Sportowiec czy osoba zafascynowana aktywnością sportową wymaga szczególnego podejścia, związanego często z podejmowaniem decyzji wpływających na wynik sportowy lub psychikę pacjenta.

Konsultacje lekarskie

Doświadczeni lekarze w dziedzinie ortopedii, pediatrii i neurologii dziecięcej są niezbędnym elementem dojścia pacjenta do pełnego zdrowia. Najczęściej to od trafnego rozpoznania lekarskiego zaczyna się fizjoterapia. Dlatego współpracujemy w zespole z lekarzami, którzy zawsze wspierają Nas swoją wiedzą.

Fizjoterapia pediatryczna

Fizjoterapia pediatryczna – terapia dzieci w wieku 0-3 lat u których występują zaburzenia napięcia mięśniowego ,asymetrie, niedotlenienia okołoporodowe ,wcześniactwo ,nieharmonijny rozwój ruchowy lub opóźnienie rozwoju ruchowego. Ta część fizjoterapii obejmuje również instruktaże pielęgnacyjne.

Trening medyczny

Trening medyczny to forma treningu mająca swoje korzenie w fizjoterapii, jest to forma treningu specjalistycznego. Polega on na odpowiednim doborze ćwiczeń w zależności od rodzaju schorzenia pacjenta. Likwiduje dysfunkcje funkcjonalne narządu ruchu, pomaga wrócić do pełnej sprawności po kontuzji lub polepszyć kondycję i osiągi pacjenta.

Dietetyka

Dieta to sposób odżywiania na co dzień. Wychodząc na przeciw oczekiwaniom i potrzebom stworzyliśmy miejsce dla tych, którzy chcą odżywiać się zdrowo i zgodnie z potrzebami swojego organizmu. Wieloletnia praktyka w pracy z amatorami sportu oraz zawodowcami i własne doświadczenia sportowe dały mi bazę do pracy z każdym, bez względu na poziom aktywności fizycznej czy styl życia. Dieta nie musi wiązać się z wyrzeczeniami i udręką.

Konsultacje laktacyjne

Na Konsultacje Laktacyjne zapraszamy kobiety, które chcą wiedzieć wszystko o karmieniu piersią. Zarówno te, które dopiero planują potomstwo jak i te, które już są w ciąży, ale przede wszystkim te, które już karmią piersią i mają wątpliwości oraz pytania.

Masaż

Masaż obejmuje działanie na ciało poprzez nacisk, kompresję, napięcie, ruch lub wibracje, stosowany u nas masaż wykonywany jest ręcznie. W zależności od wskazania i użytej techniki, masaż służy do zwiększania poczucia relaksu i dobrego samopoczucia, jest również stosowany w leczeniu urazów sportowych oraz innych problemach wpływających na mięśnie, takich jak wady postawy.

Skontaktuj się z naszą recepcją