doctorbest pl logo

Rehabilitacja szyi Warszawa

rehabilitacja szyi warszawa

Od jakiegoś czasu męczy ból w okolicach szyi? Czujesz dyskomfort i przeszkadza ci to w wykonywaniu codziennych obowiązków? Na dolegliwości bólowe odcinka szyjnego skarży się duża część populacji. Mogą być one spowodowane różnymi czynnikami. Na szczęście mamy dla Ciebie świetną wiadomość – w klinice DrBest znamy przepis na to jak je pokonać!

Przyczyny bólu szyi

Przesiadywanie przy biurku w niewłaściwej pozycji, długotrwałe skręcanie głowy podczas jazdy samochodem czy dźwiganie ciężkich przedmiotów to tylko niektóre czynniki, które mogą wywoływać ból w odcinku szyjnym. Przyczyn dolegliwości bólowych w odcinku szyjnym może być wiele, dlatego warto skonsultować się z fizjoterapeutą w celu ustalenia podłoża dolegliwości bólowych. Niektóre z nich mogą być niewinne i wymagać wprowadzenia drobnych zmian w stylu życia. Czasem powody są jednak poważniejsze i mogą stanowić poważne zagrożenie dla Twojego zdrowia. Wówczas będą wymagać specjalistycznej interwencji lekarskiej lub dłuższej rehabilitacji. 

Na czym polega rehabilitacja szyi?

Podstawowym elementem rehabilitacji szyi jest postawienie trafnej diagnozy na podstawie badania przedmiotowego oraz podmiotowego. Następnie tworzymy skuteczny plan terapii dostosowany do Twoich indywidualnych potrzeb, uwzględniając przyczyny bólu i Twój stan fizyczny. Nasze terapie obejmują różnorodne metody, takie jak terapia manualna, ćwiczenia wzmacniające i rozciągające, techniki relaksacyjne oraz edukację dotyczącą prawidłowej postawy i profilaktyki. Plan terapeutyczny obejmuje zarówno ćwiczenia wykonywane pod okiem naszego specjalisty, jak i zalecenia do samodzielnego wykonywania w domu. Dzięki temu, że w naszej klinice współpracujemy ze specjalistami, którzy nieustannie się rozwijają, w terapii często wykorzystujemy dodatkowe metody lecznicze. Między innymi są to takie metody jak: kinesiotaping, suche igłowanie, pinoterapia oraz masaż leczniczy.

Fizykoterapia w rehabilitacji szyi

Aby wzmocnić efekt terapeutyczny często do ćwiczeń (kinezyterapii) zalecamy również zabiegi fizykoterapeutyczne takie jak: fala uderzeniowa, laser, prądy TENS czy ultradźwięki. Wszystkie te zabiegi wykonujemy w naszej placówce. Mogą one pomóc w złagodzeniu napięcia mięśniowego, redukcji stanów zapalnych, przyspieszą proces regeneracji oraz pomogą w przywróceniu prawidłowej funkcji mięśni i stawów.

Rehabilitacja szyi – Warszawa

Nie pozwól, aby ból szyi ograniczał Cię w codziennym życiu. Skorzystaj z naszych usług rehabilitacji szyi i daj sobie szansę na powrót do pełnej sprawności. Zadzwoń już dziś i umów się na konsultację z naszymi specjalistami. Twój komfort i zdrowie są dla nas priorytetem!

Picture of Rafał Kacprzak

Rafał Kacprzak

Fizjoterapeuta, Fizjoterapeuta Sportowy, Terapeuta Manualny

Skontaktuj się z nami

Zobacz inne nasze usługi