doctorbest pl logo

Konsultacja Pulmonologiczna Dzieci

konsultacja pulmonologiczna warszawa

Podejrzewasz u swojego dziecka astmę, przewlekłe zapalenie oskrzeli lub inną chorobę układu oddechowego? Wizyty u alergologów i innych lekarzy nie przyniosły oczekiwanych efektów? To najwyższy czas by udać się do pulmonologa dziecięcego. Przeczytaj, by dowiedzieć się więcej na temat tej specjalizacji.

Czym zajmuje się pulmonolog dziecięcy?

Pulmonolog dziecięcy to lekarz specjalizujący się w diagnostyce, leczeniu i profilaktyce chorób układu oddechowego u dzieci. Pulmonolog zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem chorób takich jak astma, przewlekłe zapalenia oskrzeli, zapalenia płuc, przewlekła obturacyjna choroba płuc (POChP), mukowiscydoza oraz inne schorzenia układu oddechowego. Pulmonolog dziecięcy także śledzi rozwój oddechowy dzieci i młodzieży oraz ocenia, czy rozwijają się prawidłowo. Do jego zakresu obowiązków należy także wykonywanie badań funkcji płuc, które pomagają ocenić, jak dobrze pracują płuca dziecka i czy występują jakiekolwiek nieprawidłowości.

Kiedy udać się do pulmonologa dziecięcego?

Warto skonsultować się z pulmonologiem dziecięcym, gdy:

  • Dziecko ma nawracające infekcje dróg oddechowych.
  • Obserwujesz u swojego dziecka trudności w oddychaniu, takie jak duszność, kaszel lub świszczący oddech.
  • Istnieje podejrzenie, że dziecko może cierpieć na astmę lub inną przewlekłą chorobę układu oddechowego.
  • W rodzinie występują przypadki mukowiscydozy lub innych dziedzicznych chorób płuc.

Jakie badania wykonuje pulmonolog dziecięcy?

Pulmonolog dziecięcy wykonuje szereg badań, w tym:

  • Spirometria – Jest to najpopularniejsze badanie funkcji płuc, które mierzy ilość powietrza, jaką dziecko jest w stanie wdychać i wydychać oraz prędkość tego procesu. Jest ona bezpieczną i szybką metodą, dzięki której błyskawicznie można zdiagnozować nieprawidłowości układu oddechowego dziecka i wdrożyć odpowiednie leczenie. W naszej klinice DrBest spirometrię wykonuje pulmonolog podczas wizyty lekarskiej.
  • Badanie gazów krwi tętniczej – Pomaga w ocenie poziomu tlenu i dwutlenku węgla we krwi, co jest istotne przy chorobach płucnych.
  • Testy alergiczne – Służą do identyfikacji alergii oddechowych, które mogą powodować problemy z układem oddechowym.
  • RTG klatki piersiowej – Wykonuje się go w celu oceny stanu płuc i oskrzeli.
  • Bronchoskopia – Inwazyjne badanie, które pozwala na dokładną ocenę dróg oddechowych wewnętrznych.

Pulmonolog dziecięcy – prywatnie – Warszawa

Jeśli szukasz godnego polecenia, pełnego empatii i wiedzy pulmonologa dziecięcego w Warszawie – trafiłeś/-aś w dobre ręce. Lekarz, który prywatnie przyjmuje w naszej placówce jest nie tylko pulmonologiem, ale także lekarzem pediatrą – także doskonale zna się na dzieciach. Zaufaj naszemu zespołowi w klinice DrBest i skontaktuj się z nami już dziś, aby umówić się na wizytę lub uzyskać więcej informacji na temat naszych usług.

Picture of Doctor Best

Doctor Best

Skontaktuj się z nami

Zobacz inne nasze usługi