doctorbest pl logo

ChondroFiller

Coraz częściej podczas naszej pracy spotykamy się z pacjentami po operacji implantacji ChondroFiller’a. Równie często spotykamy się z pytaniami: Co to jest? Jak długo będzie trwała rehabilitacja oraz co mogę robić a czego nie mogę.

ChondroFiller wykorzystuje się przy operacyjnym leczeniu chrząstki stawowej, która na skutek urazów lub zmian zwyrodnieniowych powoduje dolegliwości bólowe. Jest to kolagenowy implant który aplikuje się w okolice ubytku, najczęściej w formie płynnej. Jego właściwości ułatwiają przerost komórek macierzystych co skutkuje nadbudową w postaci chrząstki szklisto-podobnej.
Staw kolanowy oraz biodrowy są najczęściej leczonymi stawami tą metodą. Rehabilitacja operowanej kończyny rozpoczyna się zaraz po operacji. Chrząstka stawowa odżywiana jest za pomocą płynu stawowego, dlatego też rehabilitacja polega na odtwarzaniu ruchomości stawu.
Należy również pamiętać, że przez pierwsze 6 tygodni obciążenie kończyny powinno być nie większe niż 20 kg.  Kule można odstawić zazwyczaj w okolicy 8 tygodnia.
Do uprawiania sportów kontaktowych czy skoków można wrócić po roku czasu od operacji.

Ostatnio na blogu

Skontaktuj się z nami

Zobacz również