doctorbest pl logo

Wkładki ortopedyczne do butów narciarskich – Karol Cymerman

wkladki ortopedyczne do butow narciarskich karol cymerman

Transkrypt filmu:

Rafał: Kwestia wkładek dla narciarzy, wkładek do butów narciarskich – czy w ogóle taka możliwość istnieje?

Karol: Tak, robimy też wkładki do butów narciarskich. To jest taka podstawowa wkładka do butów narciarskich. Największa wkładka względem wkładek do butów codziennych. Jest ona troszkę sztywniejsza i formujemy ją dokładnie w ten sam sposób jak wkładki ortopedyczne, z troszkę mniejszą korekcją tak, aby zapewnić maksymalny komfort i ewentualnie pozbyć się jakichś niewielkich problemów przy okazji jazdy na nartach.

Rafał: Jakie potrzeby w butach narciarskich mogą sugerować potrzebę zrobienia takiej wkładki?

Karol: Otarcia najczęściej kostek wewnętrznych, drętwienia stóp w czasie jazdy, bóle łydek. Oczywiście zakładając, że buty są dobrze dobrane i ich rozmiar jest poprawnie zmierzony. Jeżeli problemy dalej występują, to warto byłoby się zaopatrzyć w taką wkładkę.

Rafał: Jaka jest wytrzymałość takiej wkładki zarówno takiej narciarskiej jak i takiej zwykłej, jeżeli chodzi o to jak często powinniśmy zmieniać te wkładki na nowe?

Karol: To wszystko zależy od ilości użytkowania. Wkładki ortopedyczne takie na co dzień to jest czas około 1,5 roku do 2 lat. Oczywiście w przypadku intensywnego biegania czasem po roku, tak jak buty należałoby taką wkładkę wymienić. Jeżeli chodzi o wkładki narciarskie zazwyczaj jest to od kilku nawet do kilkunastu sezonów, jeżeli ktoś jeździ tylko kilka dni w roku.

Ostatnio na blogu

Skontaktuj się z nami

Zobacz również