doctorbest pl logo

Exogen – Sprzęt

exogen

Wynajmij sprzęt

Jak przyspieszyć zrost kości po złamaniu? Jak szybciej powrócić do ulubionych aktywności po złamaniu kości? Wypróbuj prostą i niezwykle skuteczną terapię przyspieszającą zrost kostny za pomocą urządzenia Exogen! Terapia ultradźwiękowa Exogen stosowana jest do:

  • przyspieszania procesu gojenia złamań, na przykład przy braku zrostu kostnego
  • leczenia złamań przeciążeniowych
  • leczenia złamań kości, po zespoleniach
  • naprawy kostnej po zabiegach osteotomii
  • naprawy po zabiegach transportu fragmentu kostnego
  • naprawy w zabiegach osteogenezy dystrakcyjnej

Jak to działa?

Aparat Exogen emituje pulsacyjne ultradźwięki o niskiej częstotliwości. Fale ultradźwiękowe przenikają przez skórę i tkanki miękkie, prosto do miejsca złamania. Tam stymulują odpowiednie komórki odpowiedzialne za proces zrostu kostnego i pobudzają je do działania. Ultradźwięki skupiają cząsteczki zwane integrynami i zapoczątkowują proces tworzenia się cytoszkieletu oraz nowych naczyń krwionośnych. Ten proces odbywa się dzięki produkcji enzymu COX-2 w miejscu urazu. Enzym ten jest niezbędny do produkcji prostaglandyny, która zwiększa mineralizację kości, stymuluje produkcję białek, co przyspiesza leczenie złamań kości. Skuteczność terapii Exogen jest potwierdzona wieloma badaniami naukowymi.

Jak wygląda leczenie Exogenem?

Najlepsze efekty uzyskuje się, kiedy zabiegi przeprowadzane są codziennie, aż do momentu uzyskania zrostu kostnego. Jeden zabieg zajmuje jedynie 20 minut. Pacjent nie musi kupować urządzenia Exogen. W klinice DrBest umożliwiamy pacjentom wypożyczenie urządzenia na czas terapii. Podczas wizyty objaśniamy pacjentowi sposób obsługi urządzenia, a następnie pacjent sam wykonuje zabiegi w domu.

Wynajmij sprzęt

Skontaktuj się z nami

Zobacz nasz inny sprzęt do wynajęcia