doctorbest pl logo

Elektrostymulator

prady tens

Wynajmij sprzęt

Odczuwasz ból, który przeszkadza Ci w codziennym funkcjonowaniu, ale nie chcesz faszerować się lekami przeciwbólowymi? Jednocześnie trenujesz i pragniesz zwiększyć siłę swoich mięśni? Oba te problemy rozwiąże jedno małe urządzenie, które już dziś możesz wypożyczyć w Klinice DrBest, a mowa o elektrostymulatorze Compex.

Urządzenie to poprawi efektywność Twoich treningów, pomoże zapobiec niechcianym kontuzjom i urazom, a także, dzięki generowaniu prądów TENS, pomoże w walce z bólem.

Elektrostymulator mięśni Compex zawiera kilka programów:

  • Łagodzenie bólu
  • Rehabilitacja
  • Odnowa/Masaż

Jak działa elektrostymulacja mięśni?

Elektrostymulator generuje impulsy elektryczne, które następnie przekazywane są do mięśni za pośrednictwem elektrod umieszczonych na skórze. Impulsy te powodują skurcz włókien mięśniowych, dzięki czemu przeciwdziałają ich zanikowi, pobudzają je do pracy oraz wzmacniają siłę mięśni. Ponadto elektrostymulacja zwiększa krążenie krwi, co zapobiega zakrzepicy oraz przyspiesza regenerację po treningu.

Jak działają prądy TENS?

Zaaplikowane na skórę elektrody wysyłają niskonapięciowe impulsy elektryczne do nerwów znajdujących się pod skórą. Impulsy te działają w mechaniźmie zwanym teorią bramki kontrolnej. W uproszczeniu polega to na tym, że impuls elektryczny stymulujący włókna nerwowe typu A-beta blokuje przekazywanie impulsów bólowych transportowanych przez włókna typu A-delta i C, przez co mózg nie otrzymuje informacji o bólu.

Elektrostymulator jest bardzo prosty w użyciu, dlatego w klinice DrBest umożliwiamy wypożyczenie tego małego, przenośnego urządzenia. Na wizycie fizjoterapeuta dokładnie wyjaśni w jaki sposób używać elektrostymulatora, dobierze odpowiednie parametry oraz zaleci odpowiednią częstotliwość użytkowania.

Wynajmij sprzęt

Skontaktuj się z nami

Zobacz nasz inny sprzęt do wynajęcia