Dietetyka
Konsultacja dietetyczna obejmuje wywiad żywieniowy oraz opracowanie diety bądź zmianę wcześniejszych ustaleń opracowanych przez dietetyka. Jest to też spotkanie w ramach kontroli dla osób, które wcześniej skorzystały z kompleksowej konsultacji dietetycznej. Konsultacja dietetyczna nie obejmuje analizy składu ciała.
Jeśli zaczynasz od początku to najlepiej sprawdzi się Kompleksowa Konsultacja Dietetyczna, która jest opisana w zakładce pierwszej.

Analiza składu ciała

Analiza składu ciała metodą Bioimpedancji Elektrycznej wykonywana na specjalistycznej aparaturze medycznej Body AKERN BIA to nowoczesna metoda o wysokiej dokładności pozwalająca określić skład całego ciała. Badanie jest wykonywane w pozycji leżącej z wykorzystaniem elektrod powierzchniowych.
Uzyskane parametry takie jak: masa mięśniowa, masa tkanki tłuszczowej, komórkowa masa ciała, całkowita woda w organizmie (oraz woda wewnątrz i zewnątrz komórkowa), stopień odżywienia organizmu a także podstawowa przemiana materii pozwalają lepiej dobrać i ukierunkować dietę, a także śledzić postępy.
Badanie to pozwala określić, w jakim stanie fizjologicznym znajduję się organizm – czy jest to niedożywienie, czy ukryta otyłość, czy występują obrzęki lub odwodnienie, jaki jest stan mięśni itp. co ma bezpośrednie przełożenie na nasze zdrowie.

Jak przygotować się do pomiaru?
w dniu badania trzeba zrezygnować z kawy oraz innych napojów energetyzujących
na 3 godziny przed badaniem nie wolno spożywać żadnych pokarmów oraz płynów, w tym wody
w ciągu 6 godzin przed pomiarem nie należy uprawiać intensywnej aktywności fizycznej
pomiar nie może być przeprowadzony u osób z rozrusznikiem serca oraz u kobiet w ciąży

Konsultacja dietetyczna + Analiza składu ciała

Jest to konsultacja obejmująca pełen wywiad żywieniowy połączona z profesjonalną analizą składu ciała oraz interpretacją wyników i opracowaniem diety oraz suplementacji. To najlepszy wybór na początek dla każdego, kto chce zmienić swoje odżywianie. Opracowane zalecenia są dopasowane do indywidualnych potrzeb organizmu wynikających ze stylu życia, pracy, aktywności fizycznej i ewentualnych dolegliwości.
W przypadku osób trenujących kompleksowa konsultacja dietetyczna jest ukierunkowana również na optymalizację możliwości wysiłkowych w danej dyscyplinie.

Zapraszamy!