Jagoda Podkowska

DrBest > Zespół > Jagoda Podkowska
jagoda

Profil

Dietetyk sportowy i specjalista ds. suplementacji

Jestem absolwentką Wydziału Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji SGGW. Studia ukończyłam z tytułem magistra inżyniera. Od początku studiów moją specjalizacją była dietetyka. Obecnie kontynuuję edukację na studiach doktoranckich badając problem podstawowej przemiany materii oraz różnych metod pomiarowych i ich dokładności, aby wykazać jak istotne jest prawidłowe określenie potrzeb energetycznych organizmu w terapiach dietetycznych.

Już od 10 lat prowadzę konsultacje, opracowuję programy żywienia i suplementacji. Pod moją opieką znajdują się nie tylko zawodowi sportowcy czy sportowcy amatorzy, ale też osoby niezwiązane ze sportem, borykające się z nadwagą bądź otyłością oraz innymi chorobami cywilizacyjnymi takimi jak cukrzyca, nadciśnienie, choroby układu pokarmowego czy układu ruchu.

Obecnie współpracuję z Polskim Związkiem Podnoszenia Ciężarów opiekując się Kadrą Narodową oraz z Polskim Związkiem Piłki Nożnej gdzie prowadzę wykłady z zakresu żywienia i suplementacji na kursach trenerskich UEFA PRO. Wcześniej wykładałam na Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie oraz w Wyższej Szkole Nauk Społecznych w Lublinie – prowadziłam zajęcia z zakresu żywienia i suplementacji w sporcie.
Sport jest nieodłącznym elementem mojego życia. W 2008 roku startowałam w maratonach rowerowych z cyklu Mazovia. W 2009 roku rozpoczęłam swoją przygodę z Brazylijskim Jiu-Jitsu. Wielokrotnie wygrywałam na zawodach krajowych oraz międzynarodowych.